Artykuł

image

W sobotę, 30 września, odbyły się ostatnie zajęcia pokazowe przed rozpoczynającą się 2. edycją zajęć "Acodemia#SCI" oraz przed 1. edycją autorskiego projektu "Acodemia++".

Podczas zajęć Acodemii#SCI uczestnicy zapoznawali się z prawie wszystkimi elementami, z którymi szerzej i na dłużej spotkają się podczas regularnych zajęć: Dashem, Dotem, Ozobotem, Scottiem i Scratchem Juniorem. Swoje przygody w naszej "małej" Acodemii rozpoczęli oczywiście od maty edukacyjnej.

Natomiast uczestnicy Acodemi++ zostali wprowadzeni przez pana Jacka Kwiatka, dyrektora Technikum Informatycznego SCI, w świat podstaw tworzenia gier komputerowych w oparciu o silnik Godot. Umiejętności programowania w języku C++ z wykorzystaniem Microsoft Visual Studio i innych elementów będą szerzej prezentowane w czasie właściwych zajęć "dużej" Acodemii.

Regularne zajęcia "Acodemia#SCI" ruszają już w czwartek, piątek i w sobotę, a zajęcia "Acodemia++" - w sobotę w dwóch grupach.

Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.